Ewangelia JudaszaStrona Główna
Co zawiera?
Historia Manuskryptu
Autentyczność
Inne Apokryfy

Linki
KontaktInne:
Windows Vista
Walentynki
Karnawał
Virtual Voodoo Doll
Sudoku Online
Kamery InternetoweNa Forum:
Prawda Czy Fikcja?
Jesteście Wierzący?
Kod Leonarda
Rola Judasza

Historia Manuskryptu

"Ewangelia Judasza" po raz pierwszy w czasach nowożytnych pojawiła się w 1983 na czarnym rynku w bliżej nieznanych okolicznościach w Genewie w 1983 roku. Ponieważ sprzedawca żądał za nią olbrzymiej ceny 3 milionów dolarów transakcja nie doszła do skutku. Od tego momentu, co jakiś czas, manuskrypt był oferowany bibliotekom i prywatnym kolekcjonerom, jednak wysoka cena i niepewność co do oryginalności dokumentu spowodowały, że tekst nie ujrzał światła dziennego.
Manuskrypt został później zakupiony prwdopodobnie przez prywatną fundację z Bazylei, jej poprzedni właściciel twierdził, że 62 stronicowy dokument został znaleziony w latach 50tych bądź 60tych w Muhafazat al Minya w Egipcie.
Istnienie dokumentu zostało ogłoszone w lipcu 2004 roku przez Rudolfa Kessera na konferencji w Paryżu. Od tego czasu trwają prace związane z jego tłumaczeniem.

Żródło Wikipedia.orgPowrót do strony głównejZapowiedź konferencji prasowej
Na 9 kwietnia zapowiedziana jest ogólnoświatowa konferencja prasowa "National Geographic" związana z wydaniem tłumaczeń manuskryptu "Ewangelia Judasza"
Historia Manuskryptu
"Ewangelia Judasza" po raz pierwszy w czasach nowożytnych pojawiła się w 1983 na czarnym rynku w bliżej nieznanych okolicznościach w Genewie w 1983 roku. Ponieważ sprzedawca żądał za nią olbrzymiej ceny 3 milionów dolarów transakcja nie doszła do skutku. Od tego momentu, co jakiś czas, manuskrypt był oferowany bibliotekom i prywatnym kolekcjonerom, jednak ...
Czytaj WięcejEwangelia Judasza na www.friko.net